Mimo tego, co by się mogło wydawać, skok w bok nie jest jedyną, ani najczęściej ukrywaną rzeczą w związku dwóch osób. Co jeszcze występuje na tej liście? Co jest absolutnym numerem jeden wśród tajemnic?

Wstydliwa lista

Podczas lat pracy w agencji detektywistycznej można się spotkać z wieloma sprawami, które odkrywają prawdziwą ludzką naturę. Niestety nie jesteśmy kryształowi. Detektyw, wykonując zlecenie musi wejść w pewien sposób w życie i sprawy zleceniodawców. Jakie z tego można wyciągnąć wnioski? Każdy coś ukrywa, nawet przed partnerem czy małżonkiem. Dziś, pora na podsumowanie, jakiego rodzaju tajemnice w związkach są najczęściej spotykane i co się z nimi wiąże.

Sekrety małe i duże

  1. Pieniądze – ukrywanie stanu konta jest częściej spotykane, niż ukrywanie romansu; ukrywamy długi, zbyt drogie zakupy, pomoc finansowa rodzicom lub dorosłemu dziecku, pensja wyższa niż małżonka… czynników jest wiele, tajemnica pozostaje ta sama.
  2. Przeszłość – seksualna, związkowa, zawodowa, każda. Lubimy zataić nieprzyjemne fakty ze swojego życia, aby wypaść w dobrym świetle przed partnerem.
  3. Kontakty – w dobie social media niemal każdy ukrywa fakt utrzymywania kontaktu z niewłaściwą osobą: dawną sympatią, kolegą- recydywistą, kimś wykluczonym w rodziny lub towarzystwa. Sekrety związane  z internetem stanowią dobry materiał na osobny wpis.
  4. Romanse – jak widać, wcale nie zajmują pierwszego miejsca na tej niechlubnej liście. Romanse ukrywamy ze względu na chęć utrzymania dotychczasowego związku lub jeśli wstydzimy się tej znajomości.
  5. Pornografię – a raczej fakt jej oglądania. Sekret dotyczy obu płci, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, panie nie pozostają w tyle.
  6. Alkohol – a konkretnie prawdziwa ilość i częstotliwość jego spożywania. Nie lubimy, gdy partner wie, ile naprawdę zdarza nam się pić, nawet jesli robi to samo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>