Poszukiwany/Poszukiwana – zaginięcia w Polsce

Poszukiwany/Poszukiwana – zaginięcia w Polsce

Wracasz do domu, oczekujesz ciepłego przywitania bliskiej osoby jak co dzień, a tymczasem… cisza. Cisza trwa chwilę, trzy godziny, kilkanaście, kilkadziesiąt, zaczynasz się niepokoić, alarmujesz odpowiednie służby. Czekasz, spoglądasz na ekran telefonu, wyglądasz przez okno i nic. Gdzie szukać zaginionych i do kogo zwrócić się po pomoc? Jak poradzić sobie z niewiadomą?

Przeczytaj więcej

Bezpieczeństwo informacji w sieci, czyli co wiedzą o nas aplikacje?

Żyjemy w czasach przepełnionych elektroniką na każdym kroku; używamy stałego łącza z internetem za pomocą smartfonów, tabletów i laptopów. Wszystkie te urządzenia są zintegrowane z naszymi skrzynkami pocztowymi, zapisują lokalizację oraz dane, które przepływają w tle ich działania. Na innych, sami udostępniamy wiele informacji o sobie – miejscu pracy, zamieszkania, czy wakacji. Wiele przykrych wypadków karze jednak pomyśleć – czy jesteśmy bezpieczni w sieci?

Przeczytaj więcej

Zagrożenie terrorystyczne w Polsce – czy mamy obawiać się lipca?

W lipcu bieżącego roku będą miały w Polsce dwa zdarzenia międzynarodowego formatu – szczyt NATO oraz Światowe Dni Młodzieży. W związku z tym, wiele osób zastanawia się, czy zagrożenie terrorystyczne w Polsce jest możliwe?

Terroryzm europejski, w żaden sposób nie związany z islamskim miał korzenie separatystyczne; walczące grupy IRY lub ETY dążyły do uznania autonomii pewnych ziem lub całkowitego oderwania ich od państwa, na terenie którego się znajdowały – nie było w tym dodatkowej ideologii.

Przeczytaj więcej