Zdecydowana większość zleceń detektywa dotyczy kwestii zdrad: ich wykrywania, udowadniania, a nawet prowokowania za pomocą testerów wierności. Jakie są oznaki zdrady? Mając sporo doświadczeń i przemyśleń w tym temacie, postanowiliśmy podzielić się naszymi obserwacjami.
Podobieństwa i różnice
Wśród obu płci istnieją zachowania, które mogą stać się podstawą do podejrzeń wobec partnera. Utarte przekonanie, że to mężczyźni zdradzają częściej, jest błędne; kobiety robią to z taką samą częstotliwością. Jednakże kobiety maskują się i kłamią zdecydowanie lepiej od mężczyzn, są bardziej spostrzegawcze i podejrzliwe. W wielu wypadkach, gdy mężczyzna dowiaduje się o zdradzie partnerki, dzieje się to dlatego, że przestała się ukrywać, a nie dlatego, że doszedł do prawdy sam. Tymczasem zdradzane kobiety bardzo szybko orientują się w sytuacji i zaczynają poszukiwać prawdy. Różne też są przyczyny zdrady obu płci. Panom zazwyczaj brakuje uwagi i wrażeń, a związek zaczyna ich nudzić. Co ciekawe, kobiety, z którymi dopuszczają się zdrad, są najczęściej mniej atrakcyjne od ich stałych partnerek. Panie potrzebują za to emocji i poczucia bycia pożądanymi, o co w stałym związku trudno. Kandydaci na kochanków to najczęściej koledzy z pracy lub aspołeczne, problematyczne typy ze skomplikowanymi życiorysami. Kobiety do zdrady pcha potrzeba adrenaliny i silnych emocji, mężczyzn zaś pożądanie i nuda dnia codziennego.Jakie są oznaki zdrady?
- Nagłe nadgodziny, delegacje, zmiana organizacji dnia Jeśli partner zmienia sposób funkcjonowania bez wyraźnych, logicznych powodów, może to sugerować, że ma coś do ukrycia.
- Pilnowanie telefonu i dostępów do kont Nadmierna obsesja na punkcie prywatności, szczególnie jeśli pojawiła się nagle, bywa sygnałem ostrzegawczym.
- Przesadne dbanie o siebie Nagle wprowadzona rutyna związana z wyglądem może świadczyć o chęci zaimponowania komuś innemu.
- Tajemnicze wydatki Kolacje, hotele, prezenty czy taksówki – romanse wiążą się z dodatkowymi kosztami, które mogą zostać zauważone.
- Drugi telefon lub nowe konto w mediach społecznościowych Takie środki ostrożności rzadko są potrzebne w zwykłych okolicznościach, co może budzić podejrzenia.
- Nieprzekonujące wymówki Nagminne spóźnienia, brak kontaktu telefonicznego czy nieprawdopodobne wyjaśnienia również mogą być sygnałem zdrady.
- Wahania nastroju Silne emocje wynikające z romansu, a także stres związany z ryzykiem, wpływają na zachowanie – mogą pojawić się nerwowość, brak cierpliwości czy nietypowe zrywy emocjonalne.
Najczęstsze błędy w podejściu do podejrzeń zdrady:
- Zbyt szybkie oskarżenia bez dowodów.
- Brak szczerej rozmowy z partnerem.
- Szukanie dowodów na własną rękę w sposób nieetyczny lub nielegalny.
- Ignorowanie własnych uczuć i potrzeb w imię "dobra związku".
- Nadmierne uogólnianie drobnych zmian w zachowaniu partnera jako pewnych dowodów zdrady.