Testerka wierności, czy w ogóle testowanie wierności cieszy się coraz większą popularnością jako usługa oferowana przez agencje detektywistyczne. W XXI wieku związki i małżeństwa są niestabilne jak jeszcze nigdy ; o rozwód i rozstanie jest bardzo łatwo. Szybkie randki, szybkie związki nie sprzyjają budowaniu zaufania  i bliskości, które niegdyś były fundamentem tworzenia wspólnego życia. W momencie, gdy nie znamy dobrze swojego partnera, trudno mu całkowicie zaufać. Przekłada się to na problemy związane z wiernością. W sytuacji braku prawdziwej bliskości i rodzącej się niepewności, na czym właściwie związek stoi, dużo osób zadaje sobie pytanie – jak rozpoznać zdradę?

Niepewność intencji i wierności partnera zrodziła potrzebę znalezienia metody na sprawdzenie rzeczywistego stanu rzeczy. Stad powstała nowa usługa agencji detektywistycznych – tester wierności. Zamiast samemu śledzić partnera, włamywać się do jego skrzynki mailowej, prosić znajomych o nader oczywiste prowokacje, wiele osób zleca usługę sprawdzenia partnera i czeka na “wyrok”. Płeć nie ma znaczenia –   panowie i panie wynajmują testera z podobną częstotliwością.

Na czym polega testowanie wierności? Na podstawieniu na pozór przypadkowej, atrakcyjnej osoby, która ma za zadanie sprawdzenie, to znaczy flirtowanie i podrywanie naszego partnera. Zleceniodawca sam określa, do którego momentu tester prowadzi eksperyment. Niektórym starczy sam fakt pozytywnej reakcji na bycie podrywanym, inni  czekają na moment, w którym partner będzie przysłowiową chwilę od faktycznej zdrady. Po wykonaniu usługi, zleceniodawca dostaje pełną dokumentację w formie zapisu wszystkich kontaktów swojego partnera z testerką czy testerem.

Pozostaje postawić sobie pytanie, czy testowanie wierności jest tylko oznaką niepewności w związku i chęcią rozwiania wszelkich wątpliwości, czy (świadomą lub podświadomą) prowokacją zdrady. Testera wynajmują często osoby, które chcą zakończyć związek, lecz nie mają na to odwagi lub nie wiedzą jak ; sprowokowana zdrada ma być na to metodą. Również partnerzy, którzy sami zdradzali lub nadal to robią, szukają usprawiedliwienia w rzekomej “wzajemnej” zdradzie drugiej osoby.

W psychologii funkcjonuje termin “zdrady prowokowanej” – warto się  z nim zapoznać, zanim zrujnujemy swój związek.

Niektóre podejrzenia okazują się zasadne – w tedy dokumentacja detektywa staje się podstawą do wytoczenia sprawy rozwodowej, często z orzekaniem o winie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>