Zdecydowana większość zleceń detektywa dotyczy kwestii zdrad; ich wykrywania, udowadniania, a nawet prowokowania za pomocą testerów wierności. Jakie są oznaki zdrady? Mając sporo doświadczeń i przemyśleń w tym temacie, postanowiliśmy podzielić się naszymi obserwacjami.

Podobieństwa i różnice

Wśród obu płci istnieją zachowania, które mogą stać się podstawą do podejrzeń wobec partnera. Utarte przekonanie, że to mężczyźni zdradzają częściej jest błędne; kobiety robią to z taką samą częstotliwością. Jednakże, kobiety maskują się i kłamią zdecydowanie lepiej od mężczyzn, są bardziej spostrzegawcze i podejrzliwe. W wielu wypadkach, gdy mężczyzna dowiaduje się o zdradzie partnerki, dzieje się to, ponieważ przestała się ukrywać, a nie dlatego, że doszedł do prawdy sam. Tymczasem zdradzane kobiety bardzo szybko orientują się w sytuacji i zaczynają poszukiwanie prawdy. Różne też są przyczyny zdrady obu płci. panom zazwyczaj brakuje uwagi i wrażeń, a związek zaczyna ich nudzić. Co ciekawe, kobiety z którymi dopuszczają się zdrad są najczęściej mniej atrakcyjne od ich stałych partnerek. Panie potrzebują za to emocji i poczucia bycia pożądanymi, o co w stałym związku ciężko. Kandydaci na kochanków to najczęściej koledzy z pracy lub aspołeczne, problematyczne typy ze skomplikowanymi życiorysami. Kobiety do zdrady pcha potrzeba poczucia adrenaliny i silnych emocji, mężczyzn zaś pożądanie i nuda dnia codziennego.

Jakie są oznaki zdrady?

  • nagłe nadgodziny, delegacje, zmiana organizacji całego dnia - jeśli partner nagle, z nieuzasadnionych twardymi faktami przyczyn zmienia zupełnie sposób funkcjonowania i ma sporo dodatkowych zajęć, można podejrzewać, że stoją za tym spotkania, które usiłuje ukryć.
  • pilnowanie telefonu i dostępów do kont - bankowych, na portalach społecznościowych, etc. Ludzie, którzy nie mają nic do ukrycia nie przejawiają obsesji na tle “prywatności”, szczególnie nabytej nagle.
  • przesadne dbanie o siebie - jeśli nie było rutyną partnera, a nagle się nią stało może znaczyć, że chce się komuś podobać.
  • tajemnicze wydatki - sam romans, oraz ukrywanie go wymaga pieniędzy. Kolacje, hotele, taksówki, prezenty - wszystko to kosztuje.
  • drugi telefon/nowe konto na portalu społecznościowym - mało jest interesów, które wymagają takich środków ostrożności, dlatego można wnioskować, że służą innym celom.
  • wymówki - a raczej ich rodzaj i jakość. Spóźnienie na domowy obiad można wytłumaczyć korkami lub nadgodzinami, ale nie codziennie. Brak kontaktu telefonicznego podczas np. delegacji tłumaczone wyładowaną baterią w telefonie i dziwnymi, pechowymi zbiegami okoliczności jest mało prawdopodobne.
  • wahania nastroju - silne emocje wynikające z romansu plus nerwy będące efektem podejmowania ryzyka nie są możliwe do całkowitego ukrycia. Nerwowość, brak cierpliwości, zamyślenia, niespotykane dotąd zrywy świadczą o ukrywanym ładunku emocjonalnym.